Klima Bakımı Önemlidir! Neden?

klima servisi periyodik bakımın önemi

Daha az enerji tüketen, daha uzun ömürlü klimalar için periyodik bakım önerileri

Birçok elektronik cihazda olduğu gibi klimalar da karmaşık bir yapıda, mekanik ve elektronik donanımlara sahiptir. Klimayı meydana getiren donanımlar, zamanla maruz kaldıkları çeşitli etkenlerden dolayı işlevlerini kısmen ya da tamamen kaybedebilir ve arızalı bir parça bir diğer parçanın da arızalanmasına neden olabilir.

Klima bakımı genel olarak tüm hareketli, sabit ve elektronik parçaların doğru çalışmasını, uzun ömürlü ve tasarruflu olmasını amaçlar.

Klimalar hem konutlarda hem de işletmelerdeki kapalı alanlarda, sıcak havayı daha soğuk hava ile değiştiren bir soğutma çevrimi yoluyla ısı ve nemi kontrol etmek için kullanılan sistemlere veya makinelerdir.

Klima bakımı, filtre değişmi

Klima Bakımı Elektrik Tüketimini Azaltabilir

Klimalarda iç ünitelerin hava filtrelerini ayda bir kez temizleme ya da değiştirilmesi elektrik faturalarını azaltabildiği tahmin edilmektedir. Herhangi bir soğutma veya ısıtma sisteminin hava giriş ve çıkışlarının tıkanık olması verimini azaltacaktır. Klima iç ünitelerdeki filtreler soğutma sisteminin akciğerleri gibidir. Temiz olduğunda daha fazla hava sirküle edilecek ve ortam daha az enerjiyle soğutulacaktır.

Klima Bakımı Klima Ömrünü Uzatabilir

Klima sistemleri elektronik olduğu kadar mekaniktir. Aynı bir otomobil gibi hareketli donanımlara sahiptir. Sorunsuz çalışması için düzenli bakım yapılması gerekir. Düzenli bakım yapılmayan klimalarda, arıza yapan ya da işlevini tam yerine getiremeyen parçalar, diğer donanımlara da hasar verme eğilimindedir. Bursa Çözüm Teknik, konut ve işyerleri için periyodik klima bakım hizmeti vermektedir. Bu sayede klimalarınızı uzun yıllar güvenli ve tasarruflu bir şekilde kullanabilirsiniz.

klima bakımi filtre

Klima Bakımı Ortamadaki Havanın Kalitesini Artırabilir

Oksiyen tüm canlılar için önemli bir kaynak ve tabii oksiyenin kalitesi de önemlidir. Soğutma sisteminizi temiz ve işlevsel tutmak için periyodik bakım yaptırmak, Sağlık için çok önemli bir etken olan iç mekan hava kalitesini artırmaya yardımcı olabilir.

Klima hava kanalı temizliği alerji, astım gibi sorunları olan kişiler için faydalı ve hatta soğuk algınlığı ve grip yayılmasına neden olan zararlı bakteri miktarını azaltmaya yardımcı olabilir.

Çözüm TeknikServis periyodik klima bakım programına katılmak için bir telefonunuz yeterlidir. Uzman teknisyenlerimiz sizi konutunuzda veya işyerinizde ziyaret edecek, koşullarınıza en uygun çözümleri ortaya çıkarac aktır. Sağlığınızı korumak, enerji tasarrufu sağlamak ve klimanızın daha uzun ömürlü olması için klima bakımını önemsemenizi tavsiye ederiz.

Klima Bakımı Önemlidir! Neden?
Servis Çağır Arıza Bildir

Hemen servis çağırabilir ya da nasıl yardımcı olabileceğimizi ortaya çıkarmak için formumuzu doldurabilirsiniz.

Çözüm Teknik Bursada her seviyede klima servis sağlayıcısıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten − one =