Çözüm Teknik Bursa Klima Servisi Hizmet Bölgeleri

Bursa Çevresinde Hizmet Bölgelerimiz

BölgeServis SüresiAcil Durumlar
Nilüfer Klima & Kombi Servisleri120 dakika60 dakika
Osmangazi Klima & Kombi Servisleri 120 dakika 60 dakika
Yıldırım Klima & Kombi Servisleri 120 dakika 60 dakika
Kestel Klima & Kombi Servisleri Aynı gün90 dakika
Orhangazi Klima & Kombi Servisleri Aynı gün 120 dakika
Mudanya Klima & Kombi Servisleri Aynı gün 120 dakika
Gemlik Klima & Kombi Servisleri Aynı gün 120 dakika
Orhaneli Klima & Kombi Servisleri Aynı gün 120 dakika
Büyükorhan Klima & Kombi Servisleri Aynı gün 120 dakika
Keles Klima & Kombi Servisleri Aynı gün 120 dakika

Servis süreleri tahminidir. Yoğunluğa göre değişiklik gösterebilir. Lütfen telefonla bilgi alınız.

Servis Çağır Arıza Bildir

Hemen servis çağırabilir ya da nasıl yardımcı olabileceğimizi ortaya çıkarmak için formumuzu doldurabilirsiniz.

Çok sayıda farklı Klima Ünitesi değişik bir maliyet ve ücret listesi oluşturabilir. Klima tamirinde fiyatlandırma yapılırken dikkate alınması gereken bazı faktörler aşağıdaki gibidir. 

Evinizde ne tür bir klima sistemi var
Isıtma ya da soğutma için kullanılan tek birimler mi var veya her ikisini de yapan birimler mi var.

Ne tür bir klima üniteniz var?
Sadece soğutma görevi yapan olan klimaların onarımı daha ucuz olacaktır. En düşük maliyetli Klima Ünitesi onarımları elektrik sorunlarında olabilir.

Klimanız kaç yaşında?
Eski A/C klima modellerinin onarımı daha pahalı olabilir. Çözüm Teknik ihtiyaç duymanız halinde klima tedarik edebilir.

Evinizin Klima Ünitesinde yaşanacak en temel problemler

Klima Ünite sistemi düzgün çalışmıyor
Güç kaynağı, termostat veya kontrollerdeki sorunlardan kaynaklanıyor olabilir.

Klima Üniteniz çalışırken gürültü yapıyor
Bu sorun genellikle vanaların ve filtrelerin ayarlanması ve değiştirilmesini gerektirebilir.

Klima fazla elektrik yakıyor.
Klimanıza periyodik bakım yaparsanız enerji faturanızı önemli ölçüde düşebilir.

Klima Ünitesinin sıcaklık kontrolü veya termostatı ile ilgili sorunlar
Klima Ünitesinin termostatını kullanarak sıcaklığı kontrol etme ve düzenleme ile ilgili sorunlar termostatı değiştirmenizi gerektirebilir.

Klimanızın sık arızalanmasını ve onarım yapılmasını önlemek için sadece uzman teknik servislerle çalışmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca için düzenli kontroller planlamanız önemlidir. Periyodik klima bakımı tamir maliyetlerinizi düşürebilir.

klima hizmeti

Hizmet Nedir?

İnovasyon anlamına gelen hizmetlerimiz, bir iş veya bir konu hakkında yararlı bir çalışma yapmak anlamındadır. Bu alandaki hizmet bir ekonomi kelimesidir. Hizmetin maddi bir niteliği yoktur. Alımı veya satımı mümkündür. Belirli bir paha biçimi ile yapılır. Ekonominin olmazsa olmaz faaliyeti hizmettir. Birisi olmadan öteki de olmaz. Sonuçta ürünler hizmetler silsilesi ile ortaya çıkar. Genel tanımı ile hizmet soyut bir kavramdır. Bu alanda hizmetler de çeşitlilik gösterir. İşte bu çeşitliliklerden bazıları;

Hizmet Birleştirme

Çalışan işçilerin çalışma süresi hizmet olarak adlandırılır. İşte belirli ve çeşitli sigorta çeşitleri ile çalışıp hizmet vermesi durumunda emeklilik adına bu hizmetlerin birleştirilmesine hizmet birleştirme denir. Bir kişi hem özel sigorta, hem SSK, hem bağkur, hem de kamu, devlet gibi çeşitli iş dolayısı ile çeşitli sigortalara tabi olabilmektedir. İşte bu gibi durumlarda toplam iş sürecini ortaya çıkarmak adına yapılan birleştirmeye hizmet birleştirme denir.

 Ayıplı Hizmet

 6502 sayılı tüketici korunması kanununda bu hizmetin tanımı yapılmıştır. Buna göre ayıplı hizmeti iki şekilde sıralayabiliriz.

 -sözleşmede yazılı olan tarihte başlamamış olması veya taraflarca kararlaştırılmış olan ve objektif olarak tarafların belirlediklerini karşılayamaması nedeni ile sözleşmeye aykırı olan hizmet türüdür.

 -hizmeti veren kişi tarafından belirlenen internet üzerinde, reklam veya hizmeti alan kişinin, hizmeti aldığı ilanda gördüğü özellikleri taşımayan veya yararlanma amacı bakımından değerini veya tüketicinin makul beklentilerini ortadan kaldıran maddi ekonomik veya eksiklikler içeren hizmetler de ayıplı hizmetler olarak tanımlanır.

Sosyal Hizmetler

Sosyal olarak değişimi ve kalkınmayı, daha fazla özgürleşmesini ve insanların güçlenmesini hedefleyen uygulamaya yönelik bir meslektir. Bir meslek olmakla kalmaz aynı zamanda akademik bir disiplin şeklidir. Temelinde de insan hakları, sosyal adalet, farklılıklara saygı gibi kavramlar bulunur. Çalışma alanları ise, adalet bakanlığına bağlı mahkemelerde çalışabilirler. Ceza evlerinde, huzur evlerinde, sevgi evlerinde çalışabilirler. Sağlık bakanlığı bünyesinde kurulmuş olan sağlık kurumlarında çalışabilirler. Daha çok gönül işleri ile kar amacı gözetmeyen bir sistemdir sosyal hizmetler.

Saklama Hizmeti

Saklama hizmeti, güvenli yatırım için çok önemlidir. Sermaye piyasalarında hakların güvende olması kadar, bu sürecin pürüzsüz ve işlemlerin sorunsuz çalışması da çok önemlidir. Tüm piyasanın sağlıklı çalışması ve tarafların sorumluluk alması sayesinde, bu durum mümkün olabilir. Saklama lisansı olan banklar sizin yatırımlarınızı saklayabilirler. Herhangi bir durumda yatırımcının mal varlığı hiç bir zarar görmemektedir.

Çözüm Teknik Klima Servis, Bakım ve Montaj Hizmetleri Tanımı

Klima Servis Hizmet Tanımı

Klima Servis Hizmetlerimiz, soğutma ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik eş zamanlı olarak elde edilen ve tüketilen, stoklama ve taşımaya müsait olmayan, mülkiyet aktarımının olmadığı bir faaliyet veya faydadır. Ekonomide ürün olmadan hizmet, hizmet olmadan da ürün olmaz. Yani, her ürün hizmetin sonucunda adım adım oluşur. O hizmetler ortadan kaldırıldığında ürün de olmayacaktır. Aynı şekilde, her hizmet ürünlerle birlikte olduğunda anlam kazanmaktadır. Ürünler olmadığında hizmetin etkinliği azalır.

Hizmetlerimizin Özellikleri

Soyutluk: Hizmetler genellikle elle tutulamaz, görülemez, dokunulamaz ve hissedilemez. Hizmetlerin temelinde tüketici için edinilen tecrübe yatmaktadır. Örnek: “klima tamiri” klimanın verimli çalışmasının satın alınması için oluşturulur. Hizmet tecrübesinin kendisi soyut olup, tüketicinin servisi alması durumunda hizmet oluşmaktadır.

Stoklanamazlık: Hizmet üretilirken tüketilen üründür. Hizmetler ne tüketim öncesinde ne de tüketim sonrasında üretilebilir veya stoklanabilir.

Değişkenlik: Yetenek, bilgi, beceri bakımından farklılıklar olmasından dolayı aynı kalitede hizmetin sunulması zordur. Örneğin,farklı klima markaları için sunulan servisler arasında farklılık olabilir.

Ayrılmazlık: Tüketicinin hizmete dahil edilmesi üretim yapma olasılığını ortadan kaldırarak tüketimle üretimin eş zamanlı yapılmasını gerekli kılar. Ayrılmazlık ilkesi müşteri ile hizmet sunanın karşılıklı ilişkisinin mecburiyetini ortaya koymaktadır. Hizmeti sunan bireyin davranışları var olan hizmetin kalitesini belirlemede önemli rol oynamaktadır.

 Araştırma Özellikleri: Bu grup özellikler daha çok beş duyu organıyla hissedilebilen ve ürünlerin incelenmesi ve ürünlere has özellikleri ifade etmektedir.

Tecrübe Özellikleri: Araştırma özelliklerinin aksine, sadece gözlem ve duyu organları ile anlaşılamayan ve hakkında bilgi sahibi olmak için tüketicinin ürün veya hizmetten faydalanması veya denemesi gereken özelliklerdir.

Güven Özellikleri: Bazı hizmetlerin kalitesi hakkında fikir yürütmek ve bu konuda değerlendirme yapabilmek araştırma ya da tecrübe ile mümkün olmamaktadır. Bu hizmetlerde tüketicinin hizmeti veren kişiye güven duymalıdır. Avukatlık ve tamir hizmetleri bu türdendir.

Hizmet Kalitesi: Burada; bir tüketicinin almış olduğu hizmetin kalitesini daha öncesinde beklentilerinde meydana getirdiği hizmet kalitesi ile karşılaştırmasıyla ortaya çıkan ve bilişsel yönü ağır basan bir değerlendirmedir. Alınan hizmet beklenen hizmetten daha iyi ise hizmet kalitesi yüksektir. Yoksa hizmet kalitesi yeterli olmaktan uzaktır ve sonuç memnuniyetsizlik olacaktır.

Hizmet Kalitesinin Beş Boyutu

Güvenilirlik: Hizmet performansının istikrarlı olup olmadığı ve işletmeye hizmet kalitesi hususunda güvenilip güvenilemeyeceği konularını içermektedir.

 Empati: Müşterilere kişiye has hizmet sunma isteğini ifade eder.

 Güvence: Hizmet sunan işletmenin tüketiciye güven verip vermemesiyle ilgilidir.

 Hizmete heveslilik: Çalışanların hizmete karşı duyduğu istek ve sempatiyi ifade etmektedir.

Fiziksel Ögeler: Hizmetin sunulduğu yer ile buradaki hizmetin niteliğini kapsayacak her tür ortam unsurunu içine almaktadır.

Çözüm teknik servis, bursa klima bakım, onarım ve montaj endüstrisinde konutlar başta olmak üzere, küçük işletmelerden büyük şirketlere ve fabrikalara kadar iklimlendirme hizmetleri sunmaktadır ve hizmetlerini Türkiye standartlarının üzerine taşımaya kararlıdır.