Kombinizin kalörifer peteklerinin temizlik ve bakımı için Çözüm Teknik Bursa’da aynı gün servis verebilir.

Kombinizin bakımını aksatmak çalışma ömrünü kısaltır ve daha fazla enerji ile daha az verim üretmesine neden olur. Bakım yapılmayan kombiler güvenli değildir ve çıkabilecek ani arızalar daha maliyetli olabilir. 

Servis Çağır Arıza Bildir

Hemen servis çağırabilir ya da nasıl yardımcı olabileceğimizi ortaya çıkarmak için formumuzu doldurabilirsiniz.

Kalorifer Petek Temizliği

Çözüm Teknik Servis Bursa Kalörifer kombi petek temizliği uygulamalarında gösterdiği hassasiyet ile peteklerin daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olur.

Kalörifer kombi petek temizliği

Kombi ve Petek Temizliği Faydaları

Kış kapıya dayandı. Havalar soğudukça haliyle kombiler de açılmaya başladı. Petek bakımı bu noktada çok önem kazanıyor. Çünkü petekler içerisinde dolaşan sıcak su sayesinde evi ısıtan sistemlerdir. Zaman içerisinde petek de aşınmalar meydana gelir ve petekler bütün evi eşit miktarda ısıtmamaya başlar. Bu sebepten belirli periyodlarda petek temizliği yapmak şart. Bu konuda tecrübeniz ve bilginiz yoksa bu işle uğraşan firmalardan yardım alabilirsiniz.

Petek temizliği ve bakımın en önemli artısı yakıt tasarrufu. Eğer ay sonu kabarık faturalardan ve yeterince ısınamamaktan müzdarip iseniz sebebi peteklerde oluşan aşınmalar pislikler balçıklar olabilir. Buda kombinin devir daimini olumsuz etkiler. Su devir daim yapamadıkça kombi ayarı ne kadar yükselirse yükselsin yeterli ısınma sağlanamaz.

Kombi ve petek temizliğinin faydaları nelerdir? Petek temizliği deyince akla hemen peteklerin yanında ki vanadan su akıtmak geliyor. Ancak peteğin altı soğuk üstü sıcaksa bu demek oluyor ki acil petek temizliği gerekiyor.

Petek temizliği bilindiği üzere faturaya yansıması olmaz. Sadece peteklerden yayılan ısı miktarı artmaktadır. Kış gelmeden kombi petek ve kalorifer bakımı yapmanız demek ilerleyen zamanlarda oluşabilecek birçok masraftan sizi kurtarır.

Her gün her saat durmaksızın kullanılan kombilerimize de bakım yaptırmalıyız. Düzenli bakımı yapılan kombiden verimli çalışma elde ederiz. Unutmayalım ki kombilere aynı anda elektrik su ve doğalgaz kullanıldığından kombi bakımı hayati önem taşıyor.