Kombilerde Maksimum Sıcaklık Farkı Problemi

kombi sıcaklık farkı

Kombilerde maksimmum sıcaklık farkı problemlerine teknik olarak termal stres denir. Kombi tasarımları ve yapıları gereği oldukça hassastır. Kombilerin çalışma sıcaklıkları ve basınçları yavaşça ısınması amaçlanarak tasarlanmıştır. Sıcaklıktaki hızlı bir değişiklik çelikte strese neden olacaktır. Bu gerilmeler gövdede, borularda ve kaynak noktalarında ani çatlaklara veya kırıklara neden olabilir.

Buharın ve suyun aniden salınması, su ve buharın genleşmesine neden olur. Bu sorun konutlarda kullanılan daha düşük basınçlı kombiler için de geçerlidir.

Kombilerin sıcaklık ayarı ortamın konforu yakıt tüketimi bakımından önemlidir. Kimiler farklı odalar için farklı sıcaklıkları tercih edebilir, ancak her ne kadar uzmanlar farklı odaların farklı sıcaklıklarda olmasını tavsiye etse de bir çok insan tüm evin aynı sıcaklıkta olmasını tercih etmektedir.

Konutlardaki kombi ısıtma tesisatları salon, oturma odası gibi ortamları önceliklendirerek yapılır. Evin daha fazla zaman geçirilen ortamlarının 21 derece sıcaklıkta kalması hedeflenir.

Kombi kontrollerini doğru kullanmak, önemli miktarda para tasarrufu yapmanıza ve daha rahat bir yaşam alanı oluşturmanıza yardımcı olabilir. Her şeyden önce, kombinizin önündeki iki kadranı ve dijital ekranı bulun. Bunlar radyatörler için çıkış sıcaklığını ve sıcak su sıcaklığını kontrol eder. Verimliliği en üst düzeye çıkarmak için radyatör kadranınızı 75 dereceye ve sıcak suyunuzu 60 dereceye ayarlamanızı öneririz.

Kazanı en uygun sıcaklıkta çalıştırdıktan sonra, daha fazla ısıtmaya ihtiyacınız olduğunda zamanlayıcıyı ayarlayabilirsiniz. Bir sıcak su musluğunu açtığınızda, kombi sıcak su sağlamak için tetiklenir, bu nedenle zamanlayıcıyı sıcak su için ayarlamanıza gerek yoktur.

Servis Çağır Arıza Bildir

Hemen servis çağırabilir ya da nasıl yardımcı olabileceğimizi ortaya çıkarmak için formumuzu doldurabilirsiniz.

Çözüm Teknik Bursada her seviyede klima servis sağlayıcısıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × two =